Vaše nové bývanie je už za rohom

Položky označené * sú povinné
Prosím vyplňte Vaše Meno
Prosím vyplňte Vaše Priezvisko
Prosím vyplňte Váš e-mail
Prosím vyplňte Váš Telefón
Prosím vyplňte správu
Bez Vášho súhlasu nieje možné formulár odoslať
Kontaktujte nás

Lokalita

Čaro zákutia pri vode sa v projekte Nový Majer stretáva s vysokým komfortom moderného bývania.

Bytové domy sú vybudované na historických základoch pôvodného hospodárstva a nachádzajú sa v blízkosti Stupavského potoka. Lokalita bude poskytovať svojim obyvateľom príjemnú atmosféru na bývanie, les a prírodu hneď za rohom a zároveň kompletnú občiansku vybavenosť.

Škôlkarov i školákov nemusíte ráno vodiť ďaleko, na občerstvenie, či na nákup to budete mať taktiež blízko. Do najbližšej reštaurácie sa dostanete prejdením na druhú stranu ulice. Za prácou či povyrazením v Bratislave sa autom prepravíte už za 20 minút.

O víkendové a odpočinkové aktivity nebudete mať núdzu vďaka blízkosti lesa a množstva turistických a cyklistických trás.

Nový Majer a jeho okolie

V blízkosti Nového Majera sa nachádza

Potraviny, drogéria
1km
Zámocký park
1,2km
Reštaurácie
650m
Futbalový štadión Stupava
1,6km
Základná škola
1,5km
Les
1,4km
Materská škola
1,5km
Detské ihrisko
700m
Mestský úrad
750m
Autobusová zástavka
800m

Zaujal Vás projekt Nový Majer?

Hrubá stavba už stojí, a tak sa po svojom budúcom domove môžete prejsť uź dnes. Stačí si vybrať z ponuky bytov a dohodnúť si s nami obhliadku.

Škola a školka

Dve materské škôlky sú z vášho bytu v Novom Majeri dostupné pešo, do 10 minút chôdze.

Školáci to tiež nemajú ďaleko, Základná škola kpt. J. Nálepku je vzdialená 3 minúty jazdy autom, alebo 20 minút pohodlným prechádzkovým tempom. Nadané deti budú mať radosť z blízkosti Základnej umeleckej školy, ktorá je vzdialená len 2 minúty autom, alebo 12 minút pešo.

Materská škola na Ružovej ulici je z väčšej časti zrekonštruovaná a deťom vo veku 3 až 6 rokov sa tu venuje kvalifikovaný personál. Výchovno-vzdelávacia činnosť sa realizuje podľa Školského vzdelávacieho programu Poď do sveta so Svetielkom. Mladšie i staršie deti sa dosýta vyhrajú na rozsiahlom školskom dvore, ktorý má naviac aj dopravné a futbalové ihrisko.

Nechýbajú herné zostavy s rôznymi preliezačkami, šmykľavka, pieskoviská, pružinové auto a vrtuľník, veľká trampolína, pitné fontánami a altánok. Poloha školy v krásnom prostredí obklopenom zeleňou umožňuje viesť deti k vnímaniu prírody a dôležitosť ochrany životného prostredia.

Hlavným pilierom vzdelávacieho programu Základnej školy kpt. J. Nálepku je komplexnosť.

Cieľom vzdelania je zdravý, flexibilný, primerane jazykovo aj vedomostne pripravený mladý človek. Všeobecné základné vzdelanie je spojené s kvalitnou jazykovou a športovou prípravou, ktoré sú predpokladom na ďalší plnohodnotný život a zvyšovanie odolnosti voči zložitým situáciám v živote. Okrem tried so základným variantom môžu vaše deti patriť do tried pre žiakov so záujmom o cudzí jazyk vyučovaný metódou CLIL, ktoré sú zamerané na rozvoj jazykových zručností v anglickom a nemeckom jazyku. Ďalšou možnosťou je športová trieda zameraná na systematickú prípravu talentovaných žiakov.

Základná umelecká škola na Cintorínskej ulici má za sebou už mnoho desaťročí úspešnej činnosti a ocenení jej žiakov. Založená bola už v roku 1959. Nadané deti tu nájdu to pravé zázemie a podporu pre rozvoj ich talentu v hudobnom, tanečnom, výtvarnom a literárno-dramatickom odbore alebo v hudobnej náuke.

Zaujímavosti, pamiatky a turistika

O príležitosti na výlety nebudete mať v Novom Majeri núdzu. Náučný chodník v Stupave poskytne celej rodine zaujímavé aktivity a nové poznatky. Nenáročná trasa je dlhá 4,2 km, s prevýšením len 40 m. Dá sa spojiť s prehliadkou Biofarmy Príroda, kam vás zavedú poľné cesty po trase Stupava – Námestie sv. Trojice – zámocký park – Nová ulica, popri novom cintoríne.

Biofarma Príroda bola pôvodne salašom a dnes je jej úloha rozšírená aj na zachovanie pozostatkov botanickej záhrady a poskytovanie oddychových, náučných i stravovacích služieb verejnosti. V oplotenom areáli sú hospodárske zvieratá (kone, ovce, kozy), hospodárske objekty(mliečnica, pekáreň), lúky, ovocné sady, lesné škôlky, mnoho stromov a krov, vinič a botanický chodník Gustáva Čejku. Odpočinok a občerstvenie zaistí reštaurácia s letnou terasou, ohniská s posedením a altánkom, naviac aj s ihriskami pre deti. Môžete sa zviezť na koči či poníkovi a v obchodíku s vlastnou produkciou si nakúpiť lokálne produkty.

Novorenesančný kaštieľ s parkom v historickom centre Stupavy prešiel niekoľkými prestavbami. V polovici 17. storočia bol pôvodný vodný hrad prestavaný na opevnený kaštieľ s obrannou vodnou priekopou. Zámocký park siahal v čase najväčšieho rozkvetu až k hradu Pajštún a mal rozlohu 60 ha. Súčasťou areálu býval mlyn, ktorého pozostatky dnes tvoria umelý vodopád, pivovar, jazdiareň, skleníky a ďalšie objekty. Park sa rozprestiera medzi Stupavským a Vápeničným potokom, ktoré napájajú rybníky a umelé jazierka. V súčasnosti je malá časť parku využívaná domovom dôchodcov sídliacom v kaštieli, časť zaberajú športoviská, rybníky a kúpalisko.

Verejnosti je voľne prístupný areál s pagaštanovou alejou a jazierkom a cennými drevinami, ako napr. jedľa Nordmannova, pagaštan červený, cypruštek Lawsonow, ginko dvojlaločné, a mnoho ďalších. Kaštieľ i park sú národnými kultúrnymi pamiatkami.

Neďaleko Nového Majera sú zrúcaniny hradu Pajštún a prírodná rezervácia. Pri návšteve hradu nachádzajúceho sa na vápencovom brale v Borinke si môžete zblízka prezrieť kamenné hlavy, tzv. maskaróny. Skalolezcov táto lokalita priťahuje na tréningy, v lete sem tiež chodia skupinky ľudí stanovať a je možné, že váš výlet bude sprevádzaný ich hrou na gitare. Prírodná rezervácia Pod Pajštúnom rozprestierajúca sa na južnom a západnom svahu vrchu Pajštún nad Borinkou je od roku 1984 vyhlásená chráneným územím v Malých Karpatoch.

Juhovýchodne od obce Borinka, ukryté v hustom lese, môžete objaviť zvyšky hradu nazývaného Dračí hrádok. Veľmi dobre sú viditeľné najmä zvyšky centrálnej hranolovej veže, ktorá bola oddelená do skaly vytesanou priekopou. Nachádza sa tu príjemná oddychová časť s informačnou tabuľou, dreveným stolom s lavicami a ohniskom na opekanie.

Na západnom okraji Stupavy nájdete príjemné miesto na prechádzku, Devínske jazero Šrek s mokraďami. Jazero pôvodne vzniklo prirodzeným aj umelým prehradením ramena Moravy a dnes tu hniezdia rôzne druhy vtákov.

Výlet na Kačín poteší tých, ktorí majú radi trasu do kopca. Odmenou za výstup vám bude pohľad na kamenné obelisky, sochu kačky a romantický chodník v tvare srdca. Často sem prichádzajú rodinky užiť si veľkú lúku, detské ihrisko a ohnisko, či prípadne gril. Konávajú sa tu početné kultúrne udalosti, medzi inými Letná slávnosť na Kačíne. Milovníkov cyklistiky poteší, že v okolí je až 12 cyklotrás. Napríklad trasa Devínske jazero - Stupava - Marianka začína pri hraniciach s Rakúskom neďaleko Stupavy, cez ktorú pokračuje na juh, do časti Marianka v Záhorskej Bystrici. Na tejto trase sa nenachádzajú žiadne stúpania, takže je vhodná aj pre menej zdatných športovcov či deti. Medzi vaše obľúbené sa môže zaradiť napríklad cyklotrasa Stupava - Červený domček - Spálenisko, ktorá smeruje von z mesta miernym stúpaním po lesných cestách až do lokality Spálenisko, prípadne môžete zmeniť smer a z Červeného domčeka si urobiť dlhší cyklovýlet cez Košarisko až do Borinky.

Na výber máte z bohatých možností, čo sa týka dĺžky i náročnosti.

Skúsený developer BTK

Máme mnohoročné skúsenosti z viacerých rezidenčných projektov. Sme zároveň aj stavebná spoločnosť, takže celý proces výstavby máme plne pod kontrolou. Klienti, ktorým sme už postavili bývanie, oceňujú vysokú kvalitu a precíznosť vyhotovenia, dodržiavanie termínov a korektné proklientske jednanie.

Zakladáme si na svojom dobrom mene a sme preto radi, že aj na tento náš nový projekt už netrpezlivo čakajú záujemci, doporučení našimi spokojnými klientmi.

Stránka developera

Developer

BTK invest s.r.o.
Hradská 1/a
Bratislava 821 07

IČO: 43 856 543

Spoločnosť zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel Sro, vložka č. 49187/B

Užitočné odkazy